Węże wentylacyjne to węże do wentylatorów; są także często zwane wężami ssącymi. Wśród rodzajów znaleźć można systemy wentylacyjne, instalacje do uzdatniania powietrza, okapy i osuszacze powietrza. Do wszystkich urządzeń należy wybrać odpowiednie przewody. Węże wentylacyjne zazwyczaj dostępne są w wielu wzorach. Węże z laminatu aluminiowego mogą być izolowane termicznie i akustycznie. Te elastyczne węże wentylacyjne są dostępne w wersjach od 100 do 315 mm.

Innym typem węża może być nieizolowany, elastyczny wąż laminowany w różnych typach z PVC, aluminium i poliestru. Są one dostępne w wielu rozmiarach. Izolowane lub nieizolowane elastyczne węże spustowe są wykonywane są z tworzywa sztucznego w różnych średnicach. Oczywiście, występują również złącza do węża PCV. Istnieje możliwość używania węży do napowietrzania i wentylacji oraz do ekstrakcji.

Węże wentylacyjne w magazynie to poprawa bezpieczeństwa pracy pracowników oraz przechowywanych rzeczy.

Mastervent.pl specjalizuje się w wielu rodzajach węży; w ofercie można znaleźć m.in.: wąż gumowy, aluminiowy lub plastikowy w magazynie do odpowiedniej wentylacji.

Wiele węży wentylacyjnych ma aluminiowe wykończenie, a co ciekawe – funkcjonują również specjalne węże wentylacyjne z aluminium.

Węże wentylacyjne posiadają szeroką gamę zastosowań – dla przykładu, świetnie sprawdzą się jako specjalne węże do kominków. Są to węże ze stali nierdzewnej, lepiej znane pod nazwą rury spalinowej. Inne, popularne rodzaje to: węże wentylacyjne i przewody spalinowe na metr.